Psycholog

Od września 2013 roku rodzice jak i dzieci mogą uzyskać pomoc psychologa- p. Aleksandry Kwidzińskiej.

Poniedziałek jest dniem konsultacji dla uczniów spoza Gimnazjum w Krokowej. Czwartek w godzinach popołudniowych (13.30 - 17.00) jest dniem spotkań z rodzicami. W celu umówienia spotkania, prosimy  o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr telefonu 58 774-23-23 lub osobisty.

Godziny pracy psychologa:
PN 8.00 - 14.00 (konsultacje dla uczniów spoza gimnazjum)
WT 8.00 - 11.30
ŚR 8.00 - 14.30
CZW 13.30 - 17.00 (spotkania z rodzicami)
PT 8.00 - 12.30

KODEKS RODZICA

• Ustal plan dnia. Dziecko musi mieć świadomość, że życie domowe toczy się wedle pewnego schematu, ale nie musi być nudne. Czasu między obiadem a kolacją nie trzeba spędzać przed telewizorem. Zimą można pójść przecież z dziećmi na lodowisko lub sanki, a w ogóle pozwalać dzieciom na zajęcia dające im radość.
  • Policją, prokuratorem i sądem dla dzieci są rodzice. To oni już na etapie wczesnego dzieciństwa muszą dzieciom wymierzać kary (ale nie bicie) za przewinienia i być w karaniu konsekwentnym. Nie wolno puszczać mimo uszu słów „głupia matka", bo to tak jakbyśmy nastolatkom pozwolili na demolowanie przystanków. Karanie nie oznacza surowego, bezdusznego, mechanicznego traktowania dzieci.
  • Rodzice MUSZĄ nagradzać dobre zachowania swoich pociech: sprawne posprzątanie zabawek, osiągnięcia w zabawie i nauce.
  • Rodzice MUSZĄ okazywać dzieciom miłość, czułość, zrozumienie, co nie równa się przyzwoleniu na zachowania utrudniające życie innym.
  • Rodzice razem MUSZĄ być wobec dzieci jednością. Jeden rodzic nie może zakazać czegoś, na co drugi pozwala. Dziecko oczywiście zacznie wykorzystywać rodziców, by otrzymywać to, na co ma ochotę.
  • Zrób razem z dzieckiem listę zasad panujących w domu.
  • Przygotuj wspólnie z dzieckiem atrakcyjne dla niego nagrody.