Dla Uczniów

Jak się uczyć? Dobre rady dla ucznia.

szkola.jpg [340x327]

1.    Uważaj na lekcjach i zabierz z nich jak najwięcej do domu.

2.    Nie zabieraj się do odrabiania lekcji zaraz po powrocie ze szkoły. Zjedz obiad, odpocznij, - ale nie za długo.

3.    Najlepiej od razu odrabiaj lekcje z tych przedmiotów, które były tego dnia w szkole.  Nie odkładaj ich na ostatnią minutę.

4.    Zaczynaj uczenie się od przedmiotów, które najmniej lubisz i które są dla Ciebie najtrudniejsze. Dopiero na końcu zabierz się do tego,  co najbardziej lubisz.

5.    Nie ucz się bez przerwy. W czasie nauki w domu spróbuj zastosować 5-10 minutowe przerwy np. na gimnastykę.

6.    Staraj się jak najlepiej wykorzystywać czas - myśl o tym , co robisz.

7.    Nie udawaj, że się uczysz - oszukujesz nie tyle innych, ile samego siebie.

8.    Unikaj zapamiętywania rzeczy, których nie rozumiesz.

9.    Nie korzystaj stale z pomocy domowników, - co możesz staraj się zrobić sam.

10.  Nie ucz się tylko dla stopni.

11.  Prowadź starannie zeszyty. Mój zeszyt świadczy o mnie, jest znakiem mojej pracy.

12.  Unikaj nieróbstwa, lenistwa - ten, który nic nie robi, męczy się bardziej, niż ten, który pracuje.