21 grudnia 2014 21:16 | Aktualności

SOLO DIOS BASTA

Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły,
Wyśpiewują chwałę Bogu żywioły!
Radość ludzi wszędy słynie,
Anioł budzi przy dolinie
Pasterzy, co paśli pod borem woły!

„Solo Dios Basta” czyli „Bóg sam wystarczy”- te słowa świętej Teresy z Avila towarzyszyły tegorocznemu adwentowemu oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia. Przyświecały także przedstawieniu jasełkowemu, które mogliśmy podziwiać 19 grudnia, w dniu naszej szkolnej wigilii. Na naszą uroczystość przybyło wielu wspaniałych gości, między innymi żona naszego patrona pani Urszula Drzeżdżon wraz z córką, proboszcz parafii Tyłowo ksiądz Tadeusz Zięba, sołtys Lubocina pan Józef Bradtke, przedstawicielka Gminnej Biblioteki Publicznej w Krokowej pani Anna Semmerling, zaprzyjaźniona z naszą szkołą  wspaniała malarka pani Maria Konkel,  emerytowane nauczycielki – pani Halina Hennig i pani Władysława Jarmulewska, przedstawiciele Rady Szkoły i Rady Rodziców – pani Mirosława Borchmann, pani Gabriela Fularczyk, Joanna Koszałka i pani Longina Hinc, zaś Urząd Gminy Krokowa reprezentowała pani Bożena Szczypior. Na wszystkich czekała duchowa uczta w postaci przepięknych jasełek przygotowanych przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Barbary Pawłowicz i pana Tomasza Lesnera. Dzieci wspaniale przedstawiły sceny z Narodzenia Pańskiego, przeplatane kolędami, ubarwione odwiedzinami baśniowych postaci, które chciały złożyć pokłon małemu Jezusowi.  Świetna gra aktorska, piękne kolędy i pastorałki oraz wspaniała dekoracja wywarły duże wrażenie na naszych gościach. Po przedstawieniu jasełkowym pani dyrektor Mirosława Roraff złożyła wszystkim życzenia zdrowych, spokojnych Świąt spędzonych w rodzinnym gronie. Następnie rozpoczęła się miła chwila dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. Boże Narodzenie to najpiękniejsze Święta spośród wszystkich świąt, pełne dobrych uczuć, pachnące piernikiem i choinką oraz rozbrzmiewające kolędą.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Zdjęcia:

JASEŁKA 2014