06 stycznia 2016 22:05 | Aktualności

Świeć, gwiazdeczko, mała świeć
do Jezusa prowadź mnie

Zaprowadź mnie, prosto do Betlejem
zaprowadź mnie, gdzie Bóg narodził się
zaprowadź mnie, nie mogę spóźnić się

22 grudnia miała miejsce  wigilia szkolna – dzień, na który wszyscy z radością czekamy przez cały rok.

Z samego rana wszyscy uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami na wigilii klasowej. Były prezenty, kolędy, przeróżne przysmaki, a przede wszystkim wspaniała świąteczna atmosfera.

Wreszcie przyszedł czas na spotkanie całej społeczności szkolnej, uczniów, pracowników szkoły, rodziców i zaproszonych gości. Wśród gości przyjaciele szkoły – pani Urszula Drzeżdżon wraz z córką i zięciem, nasze emerytki, które zawsze z radością wracają do Lubocina – panie Halina Hennig, Władysława Jarmulewska i Kornela Holender, pani Izabela Adamczyk z Urzędu Gminy Krokowa, ksiądz Tadeusz Zięba, pan Józef Bradtke – sołtys Lubocina, pani Anna Semmerling z Gminnej Biblioteki Publicznej z Krokowej, pani Gabriela Fularczyk – przewodnicząca Rady Szkoły, pan Marek Blaszka – przewodniczący Rady Rodziców. Wszyscy z dużym zainteresowaniem obejrzeli przestawienie jasełkowe przygotowane przez naszych uczniów pod kierunkiem pani Barbary Pawłowicz i pana Tomasza Lesner. Potem nastąpiła najmilsza chwila tego dnia, czyli dzielenie się opłatkiem -  czas  dobrych życzeń i podziękowań. Następnie wszyscy udali się na zasłużony świąteczny wypoczynek.

Jasełka 2015

Filmy: