23 grudnia 2016 18:47 | Aktualności

Betlejem jest wśród nas

Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje,
Znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje.
Rzućmy budy, warty, stada,
Niechaj nimi Pan Bóg włada,
A my do Betlejem, a my do Betlejem, do Betlejem.

22 grudnia po raz ostatni w tym roku kalendarzowym spotkaliśmy się w murach naszej szkoły. Był to dzień wyjątkowy, świąteczny i radosny. Święta Bożego Narodzenia to piękny czas, uroczyście obchodzony w naszej szkole.

Z samego rana  odbyły się klasowe wigilie z wychowawcami. Spotkania upłynęły w radosnej, życzliwej atmosferza, a ławki uginały się od różnych przysmaków - nie zabrakło barszczu, pierników i mandarynek. Nie zabrakło także wesołego, klasowego kolędowania.

Potem nadszedł czas szkolnych Jasełek, przygotowanych przez naszych uczniów  pod kierunkiem  pani Barbary Pawłowicz i pana Tomasza Lesnera. Piękny występ i wspaniały śpiew kolęd wprowadził wszystkich w magiczny nastrój świąt. Swoją obecnością zaszczcili nas mili goście – pani Kornela Holender, pani Anna Semmerling, pan Józef Bradtke, pan Marek Blaszka, pani Zofia Wittstok oraz rodzice naszych uczniów.

A po przedstawieniu nastąpiły piękne życzenia pani dyrektor Mirosławy Roraff, która życzyła wszystkim gościom, pracownikom szkoły i uczniom zdrowych, wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych miłości i rodzinnej atmosfery.

BETLEJEM JEST WŚRÓD NAS

Filmy: