02 kwietnia 2017 15:09 | Aktualności

WYJAZD DO CZARNÓWKA

W czwartek 30 marca odbyły się pierwsze wyjazdy edukacyjne w ramach projektu „Uczeń n 6+, nauczyciel na medal”. Jako pierwsi na swoje wycieczki pojechali uczniowie klas piątych, dla których zorganizowano warsztaty naukowe w terenie. Odbyły się one w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów „Czysta Błękitna Kraina” w Czarnówku, gdzie znajduje się składowisko i sortownia śmieci.

Podczas tej wizyty edukacyjnej w Czarnówku nasi uczniowie dowiedzieli się co dzieje się z naszymi  śmieciami, gdy trafią do śmieciarki. Zobaczyli jak wygląda sortowanie odpadów i jak są składowane. Przypomnieli sobie wiadomości na temat właściwego segregowania śmieci i recyklingu oraz  jak niebezpieczne dla człowieka i przyrody jest zaśmiecanie naszej planety. Po skończonych warsztatach uczniowie wzięli udział w konkursie z nagrodami. Ich zadaniem było jak najszybsze rozwiązanie ekologicznej krzyżówki. Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Żarnowca, którzy zdobyli wszystkie trzy nagrody, którymi były pendrivy.   Następnym punktem tego dnia była wizyta w elektrowni wiatrowej w Lisewie koło Gniewina.

Wyjazd do Czarnówka był pouczającą ekologiczną lekcją, która bardzo podobała się naszym uczniom.

WYJAZD DO CZARNÓWKA