06 kwietnia 2017 06:32 | Aktualności

WIZYTA W CENTRUM NAUKI EXPERYMENT

4 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy drugiej udali się na edukacyjną wycieczkę do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Był to drugi wyjazd w ramach projektu „Uczeń na 6+, nauczyciel na medal”. Interaktywne stanowiska dostarczyły dzieciom mnóstwo zabawy i radości oraz możliwości zdobycia nowej wiedzy poprzez samodzielne przeprowadzanie eksperymentów.

Centrum składa się z wystaw tj. „Kierunek zdrowie”, Hydroświat”, „Drzewo życia”, „Akcja: człowiek” czy „Niewidoczne siły”. Podczas wycieczki dzieci mogły m.in. poznać naturę dźwięku, istotę elektryczności i magnetyzmu, stworzyć wiry wodne, doświadczyć trzęsienia ziemi, sprawdzić jak widzą zwierzęta oraz stanąć do wyścigu z wirtualnymi zwierzętami. Dzieci mogły również poznać właściwości ludzkiego organizmu, jego budowę oraz sprawdzić jak funkcjonują nasze zmysły. Niekwestionowaną atrakcją było stanowisko, na którym dzieci mogły sprawdzić jak będą wyglądać za 30 lat!

Wizyta w EXPERYMENCIE z całą pewnością nie tylko przybliżyła dzieciom zjawiska zachodzące w przyrodzie oraz prawa fizyki, ale pobudziła również ciekawość otaczającego świata i dostarczyła wielu niesamowitych wrażeń.

Małgorzata Falkowska - Muża

WIZYTA W CENTRUM NAUKI EXPERYMENT