06 kwietnia 2017 17:31 | Aktualności

Kolejna lekcja bezpieczeństwa w klasie pierwszej.

Dnia 6 kwietnia gościliśmy w naszej szkole aspiranta sztabowego – p. Rafała Wyszeckiego z Komisariatu Policji w Krokowej. Spotkał się z uczniami klasy pierwszej i przeprowadził ciekawą pogadankę na temat bezpieczeństwa. Opowiedział o swojej pracy, pokazał m.in. kajdanki, alkomat. Dzieci miały okazję powtórzyć  zasady bezpieczeństwa obowiązujące pieszych w ruchu drogowym. Pan Policjant uczulił uczniów na obowiązek podróżowania w fotelikach samochodowych oraz zapinania pasów podczas podróży. W czasie spotkania  zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi oraz omówił sposoby ich unikania.
Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Po pogadance dodatkowo uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia wozu policyjnego. Oczywiście wszyscy z tego skorzystali.
Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Kolejna lekcja bezpieczeństwa w klasie pierwszej.