10 kwietnia 2017 06:53 | Aktualności

Witamy wiosnę

Pierwszaki popisały się swoimi aktorskimi umiejętnościami. W związku z nadejściem nowej pory roku - wiosny, uczniowie klasy I wystawili przedstawienie pt.,, Witamy Wiosnę”. Nauczyli się przydzielonych ról. Z pomocą swoich Rodziców przygotowali piękne stroje. W klasie zapanowała wiosenna, przyjemna atmosfera. Na łąkę przyleciała sroczka, wróbelek, kos, hasający na trawie pasikonik. Na widok dostojnego bociana, który powrócił z ciepłych krajów, głośno rechoczące zielone żabki, szybko uciekały do stawu. Wszystkie zwierzęta opowiadały o zakończonej już porze roku - zimie, a z wielką niecierpliwością oczekiwały na wiosnę. Pani Wiosna przywitała wszystkich mieszkańców zielonej łąki i oznajmiła, że na dobre zadomowiła się już u nas. Na koniec dzieci na przypieczętowanie nadejścia wiosny zaśpiewały piosenkę pt. ,,Maszeruje wiosna”. Ta lekcja połączona z aktorskim występem stała się świetną nauką o porze roku, która zawitała już do nas.

Witamy wiosnę