11 maja 2017 06:28 | Aktualności

„Uczeń na 6+, nauczyciel na medal”

10 maja 2017 roku uczniowie z klasy IV wraz ze swoimi kolegami z Krokowej, Sławoszyna, Wierzchucina i Żarnowca uczestniczyli w wycieczce do Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego.

Podczas nietypowej lekcji w bibliotece mogliśmy się poczuć jak prawdziwi studenci. Poznaliśmy zasady obowiązujące w czytelni i wypożyczalni oraz najnowocześniejsze rozwiązania. Zwiedziliśmy indywidualne pokoje nauki dla studentów znajdujące się w charakterystycznych  kapsułach budynku. Uczniowie szczególną uwagę zwrócili na ciekawą instalację upamiętniającą twórczość Henryka Sienkiewicza. Najciekawsze zajęcia odbyły się w czytelni starodruków, tam poznaliśmy wyjątkowe woluminy, które liczyły trzysta, czterysta a nawet pięćset lat. Byliśmy dumni z tego pokazu, bo jak się okazało, to nawet niektórzy pracownicy biblioteki nie widzieli tych cennych starodruków.

Wizyta w czterokondygnacyjnej, olbrzymiej bibliotece minęła bardzo szybko. Uczniowie wrócili do szkoły z zadowolonymi minami. To był wspaniały przykład żywej lekcji, który upamiętnił Tydzień Biblioteki, który właśnie obchodzimy.

„Uczeń na 6+, nauczyciel na medal”