07 maja 2017 16:28 | Aktualności

Wizyta trzecioklasistów w Gdańskim Parku Naukowo - Technologicznym

28 kwietnia uczniowie z klasy trzeciej w ramach projektu „Uczeń na 6+, nauczyciel na medal” odwiedzili Gdański Park Naukowo – Technologiczny biorąc udział w zajęciach edukacyjnych pt.: „Chemia wokół nas”. Uczniowie pod okiem edukatora badali właściwości doskonale znanych im z kuchni i łazienki substancji. Eksperymentowali przesypując, przelewając i mieszając różne substancje chemiczne takie jak: woda, mleko, ocet, żel pod prysznic, czy proszek do prania. Na podstawie wyników w zależności od odczynu substancji określali co jest kwasem, zasadą lub substancją obojętną. Po warsztatach odwiedzili stałą wystawę EduParku, która obejmuje interaktywne stanowiska z pięciu dziedzin nauki.  Eksponaty służą do zabawy. Na wystawie odkryli tajemnice optyki oraz akustyki, zbudowali most bez zaprawy, sprawdzili swój refleks i układali tułów anatomiczny człowieka. Z każdym stanowiskiem doświadczalnym można było zmierzyć się sprawdzając jego działanie. Wystarczyło trochę ciekawości i zapału, by stać się odkrywcą praw nauki.