22 maja 2017 06:39 | Aktualności

Czy znasz tę baśń?

Takie pytanie było hasłem tegorocznego II Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego  w Częstkowie, który odbył się w 17 maja 2017 r. dla uczniów klas III. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Budnik i Kamil Dominik, którzy zostali wyłonieni w konkursie na etapie szkolnym. W tym roku czytaliśmy legendy kaszubskie autorstwa Janusza Mamelskiego i to właśnie z nimi były związane wszystkie pytania konkursowe.

W Częstkowie pojawiło się 26 drużyn z różnych stron naszego województwa, poziom konkursu był bardzo wysoki, a zadania dotyczyły najdrobniejszych szczegółów zawartych w legendach.

Tym razem nasi uczniowie wrócili do szkoły z nagrodami pocieszenia, ale w następnym roku znowu staniemy do konkursu czytelniczego i kto wie, może tym razem nam się uda?

Czy znasz tę baśń?