31 maja 2017 06:38 | Aktualności

„Ratujemy i uczymy ratować”

W dniach 22 – 24 maja uczniowie klasy I, II i III ćwiczyli zasady udzielania pierwszej pomocy. Celem ćwiczeń było wyposażenie dzieci w wiadomości i umiejętności w zakresie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Dzieci dowiedziały się, co to jest resuscytacja, pozycja boczna, nauczyły się, jak należy sprawdzić przytomność oraz oddech osoby poszkodowanej, jak prawidłowo wzywać pomoc. Zdobytą wiedzę wykorzystały w trakcie ćwiczeń praktycznych. Obejrzały film animowany, w którym doktor Kręciołek w prosty i obrazowy sposób uczył dzieci, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. Na zakończenie ogólnego szkolenia, prowadzące przekazały dzieciom podręczniki, zachęcając jednocześnie do wnikliwego czytania, kolorowania i wypełniania książeczek. Dzięki tym zajęciom dzieci oswajają się z tymi ważnymi zagadnieniami, kształtowane są u nich właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

„Ratujemy i uczymy ratować” 2017