08 czerwca 2017 22:06 | Aktualności

III WANOGÃ LËTERACKA

W tym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z klasy VI pierwszy raz, ale na pewno chętnie weźmiemy udział w kolejnej edycji.

Nasza wędrówka i zmagania z literackimi zadaniami oraz wiatrem i zimnem dotyczyła szlaku niebieskiego na trasie Władysławowo – Jastrzębia Góra. Celem naszej wędrówki była Gwiazda Morza, czyli najdalej wysunięty na północ punkt Polski. Musieliśmy korzystać z mapy i pomysłowości i bazować na dobrej współpracy. Podczas wędrówki rozwiązaliśmy siedem zadań związanych z tematyką morską. Dowiedzieliśmy się dużo o naszym regionie i odwiedziliśmy latarnię w Rozewiu.

Po dotarciu do Szkoły Podstawowej w Jastrzębiej Górze czekał na nas słodki poczęstunek, a potem na boisku odbył się – pojedynek na głosy, czyli wielkie czytanie. Nasza drużyna szóstoklasistów przygotowała czytanie legendy pt. „Òstatnô biôtka Stolemów” oraz do tego fragmentu zainscenizowaliśmy scenkę pantomimiczną, wyszła tak realistycznie, że pani dyrektor chciała rozdzielać bijących się Stolemów.

Na koniec czekały na każdą drużynę drobne upominki. Wróciliśmy do domu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

III WANOGÃ LËTERACKA