22 czerwca 2017 06:40 | Aktualności

WYCIECZKA SZKOLNA DO KOTLINY JELENIOGÓRSKIEJ

W dniach 9 – 14 czerwca 2017r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce na południe Polski, do Kotliny Jeleniogórskiej. Wyjazd ten zawierał wiele atrakcji i wyzwań, takich jak na przykład zdobycie najwyższego  szczytu Karkonoszy – Śnieżki. Nie zabrakło także chwil przyjemności, takich jak zabawa w niemieckim parku rozrywki Belantis w Lipsku czy pobyt w Termach Cieplickich. A tak opisali swoje wrażenia uczestnicy wycieczki – uczniowie klasy VI.

9 czerwca 2017 r. rozpoczęliśmy wycieczkę do Kotliny Jeleniogórskiej i Lipska. Późnym wieczorem wyjechaliśmy na powitanie przygody.

Następnego dnia zwiedzaliśmy ruiny zamku Bolków. Tam dowiedzieliśmy się wiele  o historii zamku i jego właścicielach, potem zdobyliśmy górę Witosza i weszliśmy na wieżę na górze Grodna. W niedzielę zdobyliśmy szczyt Śnieżki (1602 m n. p. m.), tam były piękne widoki i pyszne jedzonko. Była to jedna z najbardziej wyczerpujących gór w moim życiu. W poniedziałek pojechaliśmy do Lipska do parku rozrywki Belantis. Świetnie się bawiliśmy, z niektórych atrakcji skorzystaliśmy kilkakrotnie. Wszyscy chętnie wróciliby tam jeszcze raz.

We wtorek podziwialiśmy wodospad Kamieńczyka w Szklarskiej Porębie, odwiedziliśmy Centrum Informacji Karkonoskiej oraz przeżyliśmy podróż do przeszłości na zajęciach w Żelaznym Tyglu Walońskim.

Ten wyjazd bardzo mi się podobał. Chętnie pojechałabym ze swoją klasą tam jeszcze raz.

Maja Dominik i Roksana Szymikowska, kl. VI

W piątek 9 czerwca rozpoczęła się wycieczka. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy był zamek Bolków. Następnie udaliśmy się do Schroniska w Staniszowie, w którym  zakwaterowaliśmy się.

Pod wieczór zdobyliśmy górę Witosza i górę Grodna – wszyscy byli wykończeni. Następnego dnia dłuuuugo wchodziliśmy na Śnieżkę. Wszystkim udało się wejść, ale ostatkiem sił. Szczyt Śnieżki wywołał u nas uczucie szczęścia i poczucie satysfakcji.

Kolejnego dnia powitał nas Lipsk ze swoim wyjątkowym parkiem rozrywki Belantis – każdy o nim marzył. To był caluśki dzień szalonej zabawy. We wtorek udaliśmy się do Szklarskiej Poręby, a następnie odwiedziliśmy skansen Żelazny Tygiel Waloński, w którym odbyły się średniowieczne warsztaty z humorem. Po męczącym dniu udaliśmy się do Term Cieplickich. Ostatniego dnia zwiedziliśmy Wrocław, a w nim Afrykarium i zoo. Na Starym Rynku szukaliśmy krasnali znaleźliśmy ich aż czterdzieści pięć.

Po zrealizowaniu całego programu wycieczki, zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Igor i Kamil, kl. VI

Wycieczka do Kotliny Jeleniogórskiej