03 lipca 2017 13:17 | Aktualności

Wycieczka do Sarbska

21 czerwca przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 udali się na wycieczkę w okolice Łeby do Sarbska. Odwiedziliśmy tam Park Rekreacyjno-Edukacyjny. Park istnieje  od 2012 roku, ale oferuje już wiele atrakcji. Obejrzeć można wiele stworzeń morskich w ich naturalnych rozmiarach, poznać  ich obyczaje, sposób odżywiania, miejsce zamieszkania. Obejrzeliśmy aleję latarni morskich. Odszukaliśmy tę znajdującą się najbliżej nas, czyli latarnię morską w Rozewiu. Największe jednak wrażenie wywarło na wszystkich Oceanarium Prehistoryczne. Tam  w wymiarze 3D obejrzeliśmy zwierzęta  zamieszkujące   podmorskie głębiny wiele tysięcy lat temu. Bardzo przestraszył nas prehistoryczny rekin, który „zaatakował” ścianę akwarium tak mocno, że aż zadrżała podłoga, pękła szyba i popryskała nas woda. Była to oczywiście tylko animacja komputerowa, ale niezwykle realistyczna. Długo po tym zdarzeniu wszyscy opowiadali swoje przeżycia.

Dzieci bardzo zaciekawił Wrak na Wspak, w którym wszystko było do góry nogami. Równie ciekawą atrakcją było spotkanie z potężnym płetwalem błękitnym, który rozbawił nas do łez. Płetwal błękitny, okazał się na tyle gościnnym stworzeniem, który  zaprosił wszystkich do swojego fantastycznego, zwariowanego, podwodnego świata. Przy wsparciu naszego nowego, morskiego przyjaciela dowiedzieliśmy się wielu interesujących ciekawostek na temat życia ogromnych ssaków morskich, jakimi są wieloryby.

Główną atrakcją były pokazy fok, w czasie których  zwierzęta, jak również ich trenerzy  prezentowali efekty swojej ciężkiej pracy - aportowanie zabawek, wyskoki z wody, przeskoki przez obręcze i wiele innych.

Potem obejrzeliśmy piękny film o życiu żółwi. Był to film 5D, więc wszyscy odczuwaliśmy ruch, powiew wiatru, drobne kropelki wody.

Po tylu wrażeniach dzieci zjadły obiad i odpoczywały na placu zabaw. Pogoda nam dopisała więc harcom nie było końca. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

Wycieczka do Sarbska