Aktualności

01 października 2017 22:56 | Aktualności

MISTRZ SAVOIR – VIVRE

            Savoir – vivre to francuskie określenie dobrych manier, ogłady, znajomości obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danym towarzystwie lub sytuacji. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami w zakresie dobrego wychowania podczas szkolnego konkursu o tytuł „Mistrza Savoir – Vivre'u”. Odbył się on w piątek 22 września i składał się z dwóch części – pisemnej i praktycznej. W pierwszej części konkursu uczniowie zmierzyli się z testem, w którym musieli odpowiedzieć na pytania o zasady zachowania się w poszczególnych sytuacjach. Natomiast w części praktycznej zmierzyli się z niełatwą sztuką nakrywania do stołu i fantazyjnego składania serwetek. Zadanie – niespodzianka było możliwe dzięki pani Marysi i pani Zosi, które  wyczarowały w kuchni wielkie porcje naleśników, a  nasi uczniowie mieli w kulturalny sposób je skonsumować.

            Zarówno wiedza teoretyczna, jak i umiejętności naszych uczniów sprawiły, że jury konkursu przyznało tytuł Mistrza Savoir – Vivre” wszystkim uczniom naszej szkoły. Każda klasa została nagrodzona pamiątkowym dyplomem i słodyczami.

            Kiedy starsi uczniowie wykazywali się wiedzą na temat dobrego wychowania, dzieci z klasy II przygotowały krótki występ artystyczny, wykonując brawurowo (a właściwie rapując) piosenkę „Rap o zasadach”.

 

Rap o zasadach

 Trudno nie ma na to rady,

 W życiu ważne są zasady.

 W szkole, w domu ,na ulicy,

 Na podwórku i w piwnicy.

 Bo reguły trzeba cenić,

By w dzikusa się nie zmienić.

 Ref. Jeśli chcesz się bawić z nami ,

 To graj zgodnie z zasadami.


Przeczytano: 177 razy. Wydrukuj|Do góry

MISTRZ SAVOIR – VIVRE