09 października 2017 06:46 | Aktualności

VI FESTIWAL PRZYGODY „WANOGA”

W dniach 6 – 8 października Wejherowo przeżywało niezwykłe spotkania z podróżnikami, którzy zmierzyli się z wieloma zakątkami świata. Tymi bardzo rozwiniętymi jak Korea czy zupełnie odmiennymi dla naszej europejskiej kultury jak syberyjska północ.

Uczniowie z klas IV – VII spotkali się z podróżnikami 7 października dzięki wspaniałej współpracy z Michałem Witkiewiczem prezesem Polskiego Klubu Przygody. Zachwyciły nas niesamowite podróże naszych prelegentów. Poznaliśmy kulturę i zwyczaje społeczne panujące w Korei Południowej. Następnie Jakub Rybicki zaprosił nas na przezabawną historię rowerową na Grenlandię, podczas której obejrzeliśmy wspaniałe zimowe zdjęcia gór, jezior i fiordów. Przekonaliśmy się również, że przejażdżka rowerem zimą przez największą wyspę to nie lada sztuka. Wielu uczestników festiwalu wzruszył niepełnosprawny Michał Woroch, który wybrał się dziewiętnastoletnim Land Rowerem wraz ze swoim niepełnosprawnym kolegą Maciejem na wyprawę z Ameryki Południowej na samą Alaskę. Do trekkingu zachęcał bardzo ciekawie Mateusz Waligóra, a słodko – gorzki smak Wietnamu zaprezentował nam Andrzej Meller.

W trakcie przerwy wybraliśmy się do pizzerii Latina na posiłek.

Nasze spotkanie z podróżami trwało aż do wieczora i udało je się zrealizować dzięki wspaniałej pomocy Pani Barbary Angel, Pani Gabrieli Dominik, Pani Izabeli Ceynowa, Pani Bogumile Dettlaff, Pani Sylwi Gojke, Pani Longinie Hinc, Pani Joannie Formela, Panu Grzegorzowi Roeske oraz Pani Lucynie Kramp.

Za rok kolejna Wanoga i myślę, że zainteresowanych uczniów z Lubocina ponownie nie zabraknie.

VI FESTIWAL PRZYGODY „WANOGA”