Aktualności

16 października 2017 21:44 | Aktualności

„Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”

Dnia 16 października  w samo południe 26 uczniów z naszej szkoły włączyło się do wspólnego ustanowienia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Pomysłodawcą akcji była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka, która postanowiła pokazać efekty programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Dzień 16 października to „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”.

Dzięki tej akcji pokazaliśmy, że dzieci już w szkole podstawowej uczą się prostych czynności ratujących życie, oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Uczniowie, którzy przystąpili do resuscytacji, wykonywali na fantomach po 30 ucisków oraz dwa oddechy ratownicze.   Wszyscy byliśmy dumni z przeprowadzonej akcji w naszej szkole. Pamiętajmy, że podjęcie akcji ratowniczej jest zawsze lepsze, niż pozostawienie poszkodowanego bez pomocy. Pierwsza pomoc to naprawdę proste czynności, które warto sobie co jakiś czas przypominać.    

Całe wydarzenie rejestrowała pani Lucyna Kramp. Nagranie video zapisane na płycie DVD będzie przesłane do organizatorów akcji „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Gratulujemy dzieciom, które przyczyniły się do pobicia rekordu, a tym samym pokazały, że potrafią ratować ludzkie życie.

                                                                             Organizatorki akcji:                                                                                         Alicja Jarmulewska

i Małgorzata Falkowska-Muża

Przeczytano: 201 razy. Wydrukuj|Do góry

„Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”