18 października 2017 06:50 | Aktualności

XVII DZIEŃ PAPIESKI

8 października w całej Polsce odbyły się obchody XVII Dnia Papieskiego, ustanowionego na pamiątkę wyboru Karola Wojtyły na papieża w dniu 16 października 1978r. Tegorocznym hasłem Dnia Papieskiego były słowa Jana Pawła II zaczerpnięte z Jego listu apostolskiego „Novo millennio ineunte” - „Idźmy naprzód z nadzieją”.

Papież powiedział: „Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.”

W naszej szkole akademia z okazji Dnia Papieskiego odbyła się we wtorek  17 października. Gościem specjalnym był proboszcz parafii w Tyłowie, ksiądz Tadeusz Zięba. Uczniowie z koła teatralnego zaprezentowali wspaniałą inscenizację  słowno – muzyczną, w której wspominali dzieciństwo i młodość papieża, a także przypomnieli najważniejsze treści Jego nauczania. Całości dopełniły piękne pieśni zaśpiewane przez młodych aktorów przy akompaniamencie gitarowym. Nad przygotowaniami do akademii czuwały pani Barbara Pawłowicz i pani Władysława Jarmulewska, a o oprawę muzyczną zadbał pan Szymon Kamiński. Tego dnia nie mogło także zabraknąć słynnych papieskich kremówek, które upiekły pani Zosia i pani Marysia.

Pozwól im Panie śpiewać hymn wdzięczności,

za ręce, co w burzy wznoszą Tobie dom.

Za usta, co mówią o twojej miłości

i za tych, co świadczą czynem, słowem, krwią.

XVII DZIEŃ PAPIESKI