22 października 2017 21:10 | Aktualności

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

W tym roku po raz IV obchodzono Europejski  Tydzień Kodowania, którego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród  dzieci i młodzieży. Nasza szkoła również włączyła się do tej akcji, przeprowadzając w dniach od 16 do  20 października zajęcia przybliżające uczniom kodowanie.

W poniedziałek dzieci poznawały tajniki gry w szachy. Król, hetman, wieża, pionek, skoczek, goniec – kto kogo bije?, jak posuwać się po szachownicy?, jak zrobić roszadę? - ta niełatwa gra bardzo spodobała się naszym uczniom. We wtorek młodzi programiści sprawdzali  się w trudnej sztuce słuchania i udzielania wskazówek podczas dyktanda obrazkowego. W środę dużo radości naszym uczniom przysporzył zakodowany taniec oraz alfabet semaforowy. W czwartek dzieci zmierzyły się z ustawianiem kubeczków za pomocą sznureczków, tak aby ułożyć wskazaną figurę. Natomiast w piątek uczniowie poznali międzynarodowy alfabet fonetyczny, za pomocą którego mieli zadawać pytania i udzielać odpowiedzi. Alfa, bravo, charlie, tango ….  a do tego alfabet morse'a -  jeszcze trochę praktyki i nasi uczniowie będą mogli pracować w NATO;)

Tydzień kodowania był okazją do nauki kreatywnego programowania oraz świetną zabawą. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach, a nad całością czuwały pani Lucyna Kramp i pani Barbara Pawłowicz.

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA