04 listopada 2017 06:48 | Aktualności

Pamiętamy o zmarłych

We wtorek 31.10.2017r. w przeddzień Wszystkich Świętych uczniowie z klasy 2 i 3 wybrali się na pobliski cmentarz do Tyłowa, aby symbolicznie zapalić znicze. Okres przed Świętem Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu. Szczególną uwagę dzieci zwracały na te groby, o których nikt już nie pamięta. Dzieci dowiedziały się kiedy i dlaczego obchodzimy Święto Zmarłych, dlaczego należy zachować powagę i spokój na cmentarzu oraz, że należy dbać o groby. Po powrocie dzieci były trochę zmęczone, ale zadowolone z tej wyprawy. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.

Pamiętamy o naszych zmarłych