14 listopada 2017 21:53 | Aktualności

HOŁD WDZIĘCZNOŚCI POLSKA SKŁADA

11 listopada w całej Polsce odbywały  się uroczystości upamiętniające 99 rocznicę odzyskania przez nasze państwo niepodległości. W 1918 r. Polska wróciła na mapy świata po 123 latach zaborów. W naszej gminie obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w Krokowej. W uroczystym przemarszu ulicami Krokowej wzięła udział także delegacja naszej szkoły, która złożyła kwiaty pod pomnikiem poświęconym ofiarom piaśnickim i uczestniczyła we mszy  świętej w intencji ojczyzny.

Natomiast 14 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej patriotycznej akademii. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego odśpiewaliśmy hymn państwowy, po czym obejrzeliśmy montaż słowno – muzyczny, który przybliżył nam ważne momenty polskiej historii. Wspaniała gra aktorska i piękne pieśni patriotyczne dały nam wiele wzruszeń. Akademię przygotowali uczniowie z koła teatralnego pod kierunkiem pani Barbary Pawłowicz. O oprawę muzyczną zadbał natomiast pan Szymon Kamiński. Warto także wspomnieć o uczniach klasy II, którzy przygotowali na okoliczność Święta Niepodległości biało – czerwone kotyliony.

HOŁD WDZIĘCZNOŚCI POLSKA SKŁADA