19 listopada 2017 19:01 | Aktualności

PRZEDSZKOLAKI BYSTRZAKI ODKRYWAŁY TAJEMNICE ŚWIATA

Nasze przedszkolaki zostały wyróżnione w konkursie: „Przedszkolaki bystrzaki. Odkrywamy tajemnice świata” w ramach Projektu Towarzystwa Edukacyjnego Wiedza Powszechna współfinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Nagrodą były odwiedziny przedstawicielki z Centrum EduFun w Gdyni, która przeprowadziła 4 zajęcia:

- „Będę detektywem”

- „Człowiek, co się w nim kryje?”

- „Magia elektryczności”

- „Kosmos”.

Dzieci przekonały się czym jest nauka zwana kryminologią. Wcielały się w postacie detektywów, sprawdzały działanie wykrywacza metalu.

Odkryły tajemnice ludzkiego ciała. Słuchały bicia własnego serca i dokonywały pomiarów ciśnienia.

Poznały czym jest elektryczność, co to są ładunki elektryczne i jakie mają właściwości. Zapoznały się ze zjawiskiem elektryzacji ciał. Miały możliwość zrobienia specjalnych burzowych fryzur oraz zrobienia prawdziwego pioruna. Zastanawiały się jak swobodnie poruszać się po Księżycu i czy skafander kosmiczny zawsze będzie tam potrzebny?

Dzieci przekonały się jak fascynujące jest odkrywanie przyrodniczych zagadek otaczającego nas świata.

PRZEDSZKOLAKI BYSTRZAKI ODKRYWAŁY TAJEMNICE ŚWIATA