Aktualności

27 listopada 2017 20:31 | Aktualności

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada już kolejny raz obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu do naszych sal lekcyjnych „przybyli niezwykli goście”. Były to PLUSZOWE MISIE. Uczestniczyły w nauce i zabawie naszych milusińskich w przedszkolu i klasach II-III.

Tego dnia w klasie II  odbył się również klasowy dzień gier planszowych. Każdy mógł zaprezentować swoją ulubioną grę i zagrać w nią z kolegami w klasie. Dzieci udowodniły, że miło można spędzić czas bez oglądania telewizji czy gry na komputerze. Na zajęciach komputerowych uczniowie opowiadali historię Kubusia Puchatka za pomocą kodów.

Gra planszowa jest zabawą, a zarazem świetnym sposobem na aktywne spędzanie czasu wolnego. Jest także doskonałą okazją do rozwijania myślenia, wyobraźni, kształtuje charakter dziecka. Gry pomagają kształtować odporność emocjonalną, czyli zdolność do rozumnego kierowania swym zachowaniem w sytuacjach pełnych napięć i  wymagających wysiłku umysłowego.

Uczestnictwo w grach jest doskonałą lekcją nauki współdziałania w  zespole, sprzyja kształtowaniu pożądanych cech charakteru, panowania nad sobą, wytrwałego dążenia do celu, nie zrażania się przejściowymi niepowodzeniami i  szukaniem sposobu na pokonywanie trudności.

To był przyjemny dzień, podczas którego wszyscy doskonale bawili się i integrowali !

Przeczytano: 130 razy. Wydrukuj|Do góry

Dzień Pluszowego Misia