06 grudnia 2017 21:37 | Aktualności

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

Andrzejki to popularny w Polsce wieczór wróżb, obchodzony w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię św. Andrzeja.  Zgodnie z tradycją odbywają się wówczas huczne zabawy, podczas których chętni do poznania przyszłości wróżą  sobie, między innymi przelewając roztopiony wosk przez otwór klucza. Andrzejkowe zabawy stanowią nieodłączną część życia naszej szkoły. Jako pierwsi Andrzejki obchodzili uczniowie klas IV- VII, którzy 29 listopada świetnie bawili się podczas Andrzejkowej Dyskoteki. Natomiast młodsza grupa dzień wróżb  pełen magii, konkursów i tańca przy dźwiękach znanych przebojów przeżywała dzień później, 30 listopada.   Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, które jako pierwsze przekroczą próg. Dużym  uznaniem cieszyły się konkursy taneczne, w których  wzięły w nich udział całe klasy oraz pary. Wszyscy świetnie się  bawili  i w doskonałych humorach wrócili do domów.

Andrzejki 2017