12 grudnia 2017 21:10 | Aktualności

Wiem, co jem

7 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty dietetyczno - chemiczne,  prowadzone przez ekspertkę w tej dziedzinie, panią Katarzynę Gałecką. Celem warsztatów było zwrócenie uwagi  na szkodliwość niektórych smakołyków i napojów, tak lubianych przez dzieci i młodzież. Nasi uczniowie przeprowadzali różnego rodzaju eksperymenty, na przykład sprawdzali  zawartość tłuszczu w orzechach czy badali śmietanę przy użyciu jodyny. Mieli także okazję spróbować zdrowej nutelli, którą przygotowała prowadząca. Była pyszna i zawierała zdecydowanie mniej cukrów, niż ta ze sklepowego słoiczka. Do jej zrobienia potrzebne są: awokado, dwa dojrzałe banany, łyżeczka miodu i dwie łyżki kakao. Wystarczy zblendować i zdrowa nutella gotowa. Warto spróbować!

Wiem, co jem