13 grudnia 2017 06:47 | Aktualności

Mikołajkowa nocka w szkole

Organizowanie biwaków w szkole stało się już naszą tradycją. Kolejne już nocowanie odbyło się w dniach 8-9 grudnia, a uczestniczyli w nim prawie wszyscy uczniowie klas IV- VII. Na biwakowiczów czekało dużo atrakcji. Zanim ruszyliśmy na roraty do tyłowskiego kościoła, uczniowie klasy VII pod  kierunkiem pani Lucyny Kramp upiekli dla wszystkich dwa pyszne ciasta. Dzieci pomagały także w przygotowaniu pizzy, krojąc warzywa, szynkę i trąc ser. Potem, uzbrojeni w latarki ruszyliśmy do Tyłowa na mszę roratnią. Nie ma przecież nic lepszego niż wieczorny spacer w ciemnym lesie. Po powrocie z Tyłowa na uczniów czekała już gorąca, świeżutka pizza. Gdy już wszyscy się posilili, rozpoczęła się  zabawa w przemytników i celników, w której trzeba było wykazać się dużym sprytem i przebiegłością. Nie zabrakło również czasu na GODZINĘ KODOWANIA, w której uczestniczyli wszyscy obecni uczniowie. Następnie nadszedł czas na seans filmowy. Nasi uczniowie obejrzeli dwa filmy. Pierwszy z nich - „Akeelah i jej nauczyciel” - jest wzruszającą, a zarazem pouczającą historią  o wartości uczenia się. Drugi z nich - „Reggae na lodzie” - to zabawna historia o bobsleistach z Jamajki.

Rano, po śniadaniu nastąpił ciąg dalszy zabaw, między innymi zawody sportowe przygotowane przez panią Paulinę Wawer. A pod czujnym okiem pani Lucyny  Kramp nasi uczniowie domowym sposobem robili „slime” czyli glutka;)

Czas spędzony razem był pracowity i aktywny. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z biwaku i nie mogą doczekać się następnego!

Mikołajkowa nocka w szkole