20 grudnia 2017 21:39 | Aktualności

Bal u Zeusa

„Mity, legendy, magia - to wszystko prawda. I jest częścią nas.

Pielęgnujemy nasze mityczne dziedzictwo,

żeby służyło nam w walce z chaosem i ciemnością,

które by inaczej pochłonęły cały świat.”

(Jennifer Estep)

W dniu 19 grudnia piątoklasiści stanęli do wyjątkowych zawodów i walczyli o tytuł „najlepszego znawcy mitów”. Uczniowie musieli wykazać się ogromną wiedzą dotyczącą greckiej mitologii oraz zachować do końca rozgrywki zimną krew i opanować emocje. Wszyscy w klasie byli bardzo dobrze przygotowani i rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie na pierwsze miejsce  wyłonił się Szymon Angel, ale po piętach deptała mu przez cały czas Roksana Wyszecka.

Na następnej lekcji rozpoczął się „Bal u Zeusa”. Nagle w naszej klasie pojawili się boginie, bogowie i herosi rodem z mitologii. Wspólnie wysłuchaliśmy przeróżnych mitologicznych opowieści, które wszystkich zachwyciły. Uczniowie nauczyli się pięknie opowiadać mity i dodatkowo przygotowali ciekawe rekwizyty i przebrania.

Taka lekcja polskiego wymagała wielu przygotowań, ale czego się nie zrobi dla szóstki?

Bal u Zeusa