08 stycznia 2018 06:36 | Aktualności

GÓRA GROSZA

Jeden grosz znaczy niewiele,

ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Jedną z tradycji naszej szkoły jest coroczne włączenie w akcję Góra Grosza, organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom. Każdego roku, już od osiemnastu lat na przełomie listopada i grudnia w szkołach i przedszkolach w całej Polsce odbywa się wielka zbiórka monet, przede wszystkim grosików. Pieniądze uzyskane w ten sposób przeznaczane są na pomoc dzieciom, które wychowują się w domach dziecka lub rodzinach zastępczych. Ponadto akcja Góra Grosza ma działanie edukacyjne, pokazuje bowiem jaką siłę może mieć nawet najmniejsza pomoc, czyli nawet kilka groszy.

W tym roku szkolnym największą Górę Grosza zebrała klasa II – aż 67,42 zł. Na drugim miejscu uplasowała się klasa VI, której uczniowie zebrali 49,32 zł. Dzieci z oddziału przedszkolnego także spisały się wspaniale, zbierając 20,90 zł. Łącznie uczniowie naszej szkoły zebrali 211 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie.