17 stycznia 2018 16:32 | Aktualności

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

14 stycznia w Polsce i na całym świecie po raz 26 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jej celem jest pozyskiwanie środków na wsparcie polskiej medycyny. W tym roku pieniądze zebrane podczas finału przeznaczone zostaną na doposażenie oddziałów neonatologicznych. W tej szlachetnej akcji od lat uczestniczy także Gmina Krokowa, na terenie której działały dwa sztaby orkiestry: w Krokowej i w Wierzchucinie. Tegoroczny finał w Krokowej miał miejsce w budynku Szkoły  Podstawowej i cieszył się dużym zainteresowaniem. Nie zabrakło tam także naszej szkoły.

Agata Funk, Amelia Glembin, Małgosia Koszałka i Daria Wilżak z oddziału przedszkolnego zaprezentowały się podczas konkursu „ Mała Miss”. Uczniowie klas V- VII wystąpili z krótkim programem świątecznym, prezentując swoje umiejętności wokalne. Byli to Roksana Wyszecka, Roksana Wilżak, Ola Grygiel, Maja Dominik, Kuba Białk, Sebastian Ceynowa i Marek Szczypior. Tradycyjnie nasza szkoła prowadziła kawiarenkę, która przyniosła w tym roku rekordowy zysk – 1803, 32 zł. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy po raz kolejny wesprzeć Orkiestrę i jej szczytny cel – ratowanie życia najmłodszym.

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy