23 maja 2018 06:58 | Aktualności

III Wojewódzki Konkurs Czytelniczy „Czy znasz tę baśń?”

Uczniowie z klasy III zapoznali się z dziesięcioma wybranymi „Legendami kaszubskimi” autorstwa Janusza Mamelskiego aby zmierzyć się z drużynami na konkursie „Czy znasz tę baśń?”, który odbywa się w Częstkowie.

Jednak zanim z klasy III wyłoniono dwóch laureatów, którzy pojechali na finał, to wszyscy uczniowie musieli się zmierzyć z testem eliminacyjnym. Okazało się, że najlepiej poznali legendy: Julia Okuń i Paweł Szymański. W tym roku do konkursu przystąpiło 21 drużyn z całego województwa pomorskiego. Rywalizacja była bardzo wyrównana i decydowały pojedyncze punkty o tym, która drużyna dostanie się do finału.

Julka i Paweł nie zdobyli żadnego miejsca, ale byli zadowoleni z udziału w konkursie. Poznali nowych kolegów i koleżanki i na przerwach świetnie się bawili.

W następnym roku może znowu jacyś szkolni laureaci z klasy III wezmą udział w konkursie czytelniczym.

III Wojewódzki Konkurs Czytelniczy „Czy znasz tę baśń?”