29 maja 2018 21:16 | Aktualności

Wycieczka do Gdańska

29 maja uczniowie klas 0-III wybrali się na wycieczkę do Gdańska. Najpierw odwiedzili Gdański Ogród Zoologiczny, w którym mieli okazję zobaczyć z bliska zwierzęta, które zazwyczaj znają z fotografii i opowiadań. Niewątpliwą atrakcją wycieczki było podziwianie zakątków ZOO oraz zamieszkujących je egzotycznych zwierząt podczas jazdy „Kolejką Retro”. Podczas podróży zobaczyć można było m.in. słonie, żyrafy, zebry, hipopotamy, lwy, lamy, alpaki, pingwiny, kangury, małpy, wielbłądy itd. Następnie uczniowie udali się na spacer po ulicy Długiej w Gdańsku, gdzie zjedli lody oraz podziwiali Fontannę Neptuna. Celem wycieczki był także odwiedzenie CIUCIU, czyli  Manufaktury Słodyczy oraz udział w pokazie, podczas którego można było obejrzeć od początku do końca, jak tworzy się cukierki i lizaki. Na końcu nasi uczniowie mieli słodką przyjemność skosztowania jeszcze ciepłych cukierków oraz przekonania się czy wyroby rzeczywiście smakują tak dobrze jak wyglądają. Pogoda dopisała znakomicie, było ciepło, ale zarazem rześko. Dzień ten był pełen nowych, radosnych doznań.

Wycieczka do Gdańska