30 czerwca 2018 21:30 | Aktualności

Turniej Wiedzy o Miastach Polski z okazji 100- lecia Odzyskania Niepodległości

„Wiedza – to majątek, którego złodziej nie ukradnie,

ale i którego w spadku się nie otrzymuje”

Władysław Grzeszczyk

Ostatni tydzień nauki w szkole rozpoczął się gminną imprezą integracyjną dla uczniów  w Wierzchucinie. Każdą szkołę podstawową z Gminy Krokowa reprezentowała ośmioosobowa drużyna, która  przygotowała herb wylosowanego przez wójta Adama Śliwickiego miasta. Naszym herbem zaopiekowała się pani Agnieszka Rambiert. Szkoła z Krokowej reprezentowała – Wrocław, Żarnowiec – Poznań, Sławoszyno – Warszawę, Wierzchucino – Szczecin i nasza drużyna – Kraków.

Szkołę z Lubocina reprezentowała drużyna składająca się z: Aleksandry Budnik, Filipa Kramp, Aleksandry Grygiel, Michała Szymańskiego, Roksany Wilżak, Roksany Wyszeckiej, Sebastiana Ceynowy i Marka Szczypiora. Nasi uczniowie byli doskonale przygotowani z wiedzy miast,  poznali legendy i znali dane geograficzne i historyczne wszystkich ośmiu miast. Z łatwością rozwiązali krzyżówkę, uzupełnili mapę czy napisali test wiedzy. Pani Paulina Wawer przygotowała drużynę do konkurecji sportowych. Najlepiej naszej drużynie wyszły rzuty do celu, w których liczyła się współpraca.

W ogólnej klasyfikacji Lubocino i Krokowa zdobyły 21,5 punkta, niestety jako dogrywkę  w walce o III miejsce zaplanowano rzuty karne i nasza szkoła ostatecznie zajęła IV miejsce. Uczniowie dali z siebie wszystko, duch sportowej walki nie opuszczał ich nawet na chwilę.

TURNIEJ MIAST