18 września 2018 06:56 | Aktualności

BIWAK KASZUBSKI W NOWEJ WSI PRZYWIDZKIEJ

W dniach 14-15 września nauczyciele języka kaszubskiego, pani Mirosława Roraff i pan Zenon Bradtke zorganizowali biwak kaszubski w Nowej Wsi Przywidzkiej. Na uczestników biwaku czekało wiele niesamowitych atrakcji, a jedną z pierwszych był rajd bryczką. Odważniejsi uczniowie mogli spróbować swoich sił  w zorbingu, czyli stoczyć się ze zbocza w plastikowej nadmuchanej kuli. W piątek rozegrano także turniej darta i tenisa stołowego, a wieczorem odbyła się dyskoteka młodego człowieka.

Następnego dnia, w sobotę biwakowicze zwiedzili galerię piłki nożnej, spróbowali swoich sił w parku linowym i na torze „komandos”. Rozegrali także mecz piłki nożnej, a na koniec rozwiązywali zagadki kaszubskie.

Pobyt w Nowej Wsi Przywidzkiej dał naszym uczniom wiele pozytywnych wrażeń i dużo radości.

Biwak kaszubski 2018