18 września 2018 21:08 | Aktualności

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

Podobnie jak  latach ubiegłych, tak i w tym roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnokrajowej Akcji „Sprzątanie świata 2018”. Była to jubileuszowa, 25 już edycja, odbywająca się tym razem pod hasłem „AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”. W poniedziałek, 17 września cała szkoła ruszyła sprzątać okolice Lubocina, Karlikowa i Tyłowa. Niestety, jak co roku nasi uczniowie mieli pełne ręce roboty, ponieważ śmieci było dużo, na poboczach, w lesie...

Po ciężkiej, ale owocnej pracy na naszych uczniów czekała nagroda – gorące ziemniaki prosto z ogniska. Tak obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka.

Ostatnim punktem tego dnia były warsztaty ekologiczne, w których wzięli udział uczniowie klas  0-VI. Dzieci dowiedziały się, jaka jest różnica pomiędzy odpadami a śmieciami, co do nich zaliczamy, jak należy je segregować.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018