24 września 2018 21:55 | Aktualności

Od ziarenka do bochenka

W ramach zajęć „ Jak powstaje chleb?” uczniowie klasy III poznali rodzaje roślin uprawianych na polu. Dowiedzieli się jak wiele pracy należy włożyć, aby plony były obfite. Zapoznali się też z etapami powstawania chleba: od zasiewu zboża, przez koszenie, młócenie, mielenie, wyrób ciasta, aż po pieczenie. Dowiedzieli się również, że chleb jest symbolem ciężkiej pracy wielu ludzi: rolnika, młynarza, piekarza. Dzięki analizie etapów powstania chleba nauczyli się szacunku do chleba. Wiedzą, że „chleb pracą nabyty jest smaczny i syty".

Następnie uczniowie sami przygotowali ciasto i upiekli chleb. Proces wyrastania i pieczenia trwał dwie i pół godziny. Uczniowie podczas każdej przerwy z ogromnym zainteresowaniem podglądali, jak ciasto rośnie.
W momencie kiedy chleb zaczął się piec, nasza szkoła wypełniała się wspaniałym zapachem. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na nasz wypiek. Chlebek był pyszny, smaczny i zdrowy. Jeżeli chcecie taki upiec, to wśród zdjęć znajdziecie przepis. Życzymy smacznego.

Od ziarenka do bochenka