25 września 2018 20:02 | Aktualności

PRZEDSZKOLAKI NA MEDAL

20 września 2018r. przedszkolaki z gminy Krokowa stanęły do walki w III edycji Olimpiady Sportowej zorganizowanej przez Szkołę Podstawową w Wierzchucinie.   W zawodach udział wzięło  sześć przedszkoli,  wystawiając swoje ośmioosobowe drużyny.

Na początku odbyło się oficjalne powitanie wszystkich drużyn oraz uroczysty przemarsz przedszkolaków z opiekunami wokół boiska. Dzieciaki rywalizowały ze sobą w siedmiu konkurencjach sprawnościowych. Najważniejsze były czas, precyzja oraz celność. Równie dobrze bawiły się dzieci nie biorące udziału w olimpiadzie. Oprócz kibicowania swoim kolegom miały okazję spróbować swoich sił na torze przeszkód stworzonym specjalnie dla nich. Celem tego wydarzenia było zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej, kształtowanie umiejętności współdziałania i komunikowania się w grupie, wzbogacenie przeżyć poprzez współzawodnictwo z dziećmi z innych przedszkoli, z zachowaniem zasad fair-play. W przerwach między konkurencjami dzieci mogły posilić się pyszną domową drożdżówką lub cukierkami. Jak na imprezę sportową przystało nie zabrakło dużej ilości wody dla spragnionych sportowców. Nasza reprezentacja, w której skład wchodzili: Oliwier Ziemann, Borys Bobkowski, Małgosia Koszałka, Igor Okuń, Hubert Gerszewski, Milena Budnik, Piotr Szulc i Pola Labuda zdobyła I miejsce i z 34 punktami na koncie zdeklasowała rywali. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, które wręczył wójt Gminy Krokowa pan Adam Śliwicki oraz pan Henryk Struk.

PRZEDSZKOLAKI NA MEDAL