28 września 2018 22:36 | Aktualności

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

WMTDay 2018

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

28 września obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, której celem jest zachęcenie wszystkich do utrwalenia tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż jest ona niezbędna w życiu codziennym.

Tego dnia w naszej szkole zostały przeprowadzone przez Komisję Egzaminacyjną składającą się z uczniów egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Do egzaminów przystąpiło 29 uczniów.

Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie - w każdej chwili - kiedy patrzymy na zegarek, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia i mamy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia