28 września 2018 12:42 | Aktualności

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasach I - III

Od 24 września klasy I i III przygotowują się do Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania (29.09.2018 r.). Inspiracją w zmaganiach stał się dla nas konkurs edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Odbywają się magiczne czytelnicze spotkania w tych klasach, podczas których czytane są fragmenty książki „Gangu Słodziaków” oraz innych wybranych pozycji książkowych.

W piątek 28  września Pani Dyrektor Mirosława Roraff przeczytała uczniom historię bobra Borysa, zachęcając tym samym do czytania w domu. Przeprowadziła również krótką rozmowę na temat literatury dziecięcej oraz autorów piszących książki dla dzieci.

W  tych  klasach już pojawiły się mini – albumy, które zachęcają do głośnego czytania  w domu. Nauczyciel każdego dnia przyznaje uczniom naklejkę za podpis rodzica, jako potwierdzenie, co najmniej 10-minutowego głośnego czytania przez dziecko w domu. Ponadto losowo wybrany uczeń zabiera do domu na jeden dzień „Słodziaka”.

Już teraz wszystkim życzymy powodzenia i dobrej zabawy ze Słodziakami. Niechaj czytanie stanie się nawykiem i przyjemnością dla każdego z Was.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasach I - III