08 października 2018 21:09 | Aktualności

VII FESTIWAL PRZYGODY WANOGA

„Nawet najdalszą podróż

zaczyna się od pierwszego kroku”

Lao Tzu

W dniach 5-7 października Filharmonia Kaszubska kolejny raz gościła wielu wspaniałych podróżników. Przybyli oni do Wejherowa na VII już edycję Festiwalu Przygody Wanoga, aby podzielić się swoją pasją podróżniczą, pokazać wspaniałe zakątki naszego globu, opowiedzieć o przygodach, które przeżyli i o ludziach, których poznali.

Na widowni po raz czwarty zasiedli uczniowie naszej szkoły, którzy z zainteresowaniem słuchali opowieści kolejnych prelegentów. Najpierw pan Piotr Opacian o swojej wyprawie „Kajakiem dookoła północnej Szkocji”. Następnie swoją historię opowiedział pan Piotr Pogon, człowiek po chorobie nowotworowej, bez płuca, ale z wielkim sercem. Mimo kłopotów zdrowotnych zdobywca wielu trudnych górskich szczytów,  udowadniał słuchaczom, że nie ma rzeczy niemożliwych. Pani Weronika Kwapisz zabrała nas natomiast w podróż motocyklową przez Stany Zjednoczone i Kanadę. Piękne trasy, niesamowite widoki i ciekawe historie o  ludziach zrobiły na wszystkich duże wrażenie. W ostatnią podróż zabrał naszych uczniów pan Mariusz Jachimczuk, który opowiadał o Ekwadorze, najmniejszym państwie Ameryki Południowej.

Duże podziękowania należą się rodzicom i nauczycielom, którzy zapewnili transport samochodowy, a byli to: pani Sylwia Bobkowska, pani Katarzyna Bojke, pani Irena Szymańska, pani Beata Krause, pani Danuta Gojke – Szczypior, pan Robert Galiński, pan Marek Blaszka, pani Ewa Budnik, pani Joanna Grygiel, pani Barbara Angel, pani Lucyna Kramp i pan Zenon Bradtke.

Do zobaczenia za rok na kolejnej Wanodze!

VII FESTIWAL PRZYGODY WANOGA