Aktualności

16 października 2018 19:24 | Aktualności

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

    3 października od samego rana w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w strój galowy, pięknie udekorowana sala, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.
    Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Uczennice klasy VI Aleksandra Grygiel i Roksana Wilżak powitały gorąco rodziców, panią dyrektor, nauczycieli, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, której „oddano głos”. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.
     W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Wręczyła im również legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy, słodycze oraz sympatyczną maskotkę.
     Następnie Aleksandra Grygiel życzyła sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Do życzeń dołączyli się również uczniowie klasy III. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali „słodkie” przyjęcie. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Przeczytano: 241 razy. Wydrukuj|Do góry

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej