31 października 2018 19:19 | Aktualności

XVIII Dzień Papieski „Promieniowanie ojcostwa”

Życie Wielkiego Polaka, Świętego, Papieża Jana Pawła II nieustannie fascynuje dużą liczbę osób na całym świecie. Zrozumiałe, że to zainetersowanie w Polsce ma charakter wyjątkowy.

Aby w pełni zrozumieć pierwszego od czterysta pięćdziesięciu sześciu lat papieża nie – Włocha, należy poznać i zrozumieć Karola Józefa Wojtyłę człowieka, dlatego uczniowie przygotowali w dniu 19 października akademię poświęconą Janowi Pawłowi II. Recytację wierszy zaprezentowanych przez uczniów z klas V – VIII urozmaiciły piosenki zaśpiewane i zatańczone przez dzieci z klasy I i III, przygotowane przez swoje wychowawczynie p. Barbarę Zimolzak i p. Alicję Jarmulewską. Było śmiesznie, było nostalgicznie, było słodko, bo na stołach pojawiły się „papieskie kremówki”, które upiekły pani Zosia i Kornela.

Jan Paweł II będzie zawsze obecny w naszym życiu, jego słowa powinny towarzyszyć nam każdego dnia. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej uroczystej akademii, a w szczególności p. Agnieszce Rambiert i p. Szymonowi Kamińskiemu.

XVIII Dzień Papieski „Promieniowanie ojcostwa”