31 października 2018 19:35 | Aktualności

Poznajemy owoce i inne produkty spożywcze

Niedawno dzieci z naszego oddziału przedszkolnego miały okazję dowiedzieć się co oznacza przysłowie „Jesteś tym co jesz”. Zajęcia  poświęcone były  zdrowemu odżywianiu i szukaniu odpowiedzi na pytanie : Z czego to zrobione? Dzieci miały  okazję zapoznać się z różnymi rodzajami pieczywa oraz poznać drogę od ziarenka do bochenka. Dodatkową atrakcją dla naszych maluchów była degustacja wielu gatunków pieczywa. Jednak nie samym chlebem żyje człowiek. Nastepnego dnia mali smakosze wzieli udział w małym MasterChefie i dzielnie z zawiązanymi oczami próbówali różnego rodzaju produktów mlecznych. Jak się okazało naszym dzieciom nawet twaróg nie straszny. Żeby jednak osłodzić im ten pyszny tydzień kolejnego dnia nasze dzieci mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami kulinarnymi i samodzielnie z pomocą swojej opiekunki pokroić owoce na sałatkę owocową. Jedni kroili, drudzy mieszali i tak wspólnymi siłami powstała miska pełna witamin, która swoją drogą zniknęła w 5min.

Poznajemy owoce i inne produkty spożywcze