20 listopada 2018 20:22 | Aktualności

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

Chcemy Polski niepodległej,

abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze

i sprawiedliwsze dla wszystkich.

(Józef Piłsudski)

11 listopada w całej Polsce odbywały się obchody 1oo rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Uroczystości dla uczczenia wolnej Polski miały miejsce także w Krokowej, a wzięła w nich udział delegacja naszej szkoły. Najpierw odbył się uroczysty przemarsz z udziałem orkiestry strażackiej pod krokowski kościół, gdzie przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem ku czci ofiar ludobójstwa w Piaśnicy. Następnie  uczniowie Szkoły Podstawowej  w Wierzchucinie przedstawili wzruszający montaż słowno – muzyczny. O godzinie 12 wspólnie odśpiewano hymn naszego kraju, po czym odbyła się msza święta.

W naszej szkole z okazji Święta Niepodległości w dniu 16 grudnia obejrzeliśmy dwa patriotyczne przedstawienia przygotowane przez uczniów klas I – III  oraz IV – VIII. Oba dostarczyły widzom wielu wzruszeń i powodów do dumy.

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI