03 grudnia 2018 06:49 | Aktualności

Andrzejki klas 0-3

Jak każe tradycja w naszej szkole 30 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa z wróżbami i laniem wosku dla przedszkolaków i uczniów z klasy I i III. Dawniej w andrzejki, czyli dzień poprzedzający dzień świętego Andrzeja  bawiły się wyłącznie same dziewczęta. Miały nadzieję, że wróżby odsłonią przed nimi przyszłość. Chciały się dowiedzieć, kiedy wyjdą za mąż, poznać imię i charakter przyszłego męża. Kawalerowie mieli swoje święto 24 listopada. Z pytaniami o imię przeznaczonej im dziewczyny zwracali się do świętej Katarzyny. Dziś chłopcy wspólnie z dziewczętami bawią się 30 listopada, wróżąc sobie, co ich spotka w przyszłości. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta traktują te wróżby z przymrużeniem oka, czyli jako zabawę – pamiętając, że tak naprawdę nikt nie zna przyszłości.

Andrzejki klas 0-3