02 stycznia 2019 15:00 | Aktualności

JASEŁKA 2018

Porzućmy zło przestańmy złem się bawić.
I czystą łzą spróbujmy serce zbawić.
Już nadszedł czas już dziecię się zrodzło.
A razem z Nim, maleńka przyszła miłość.

Boże Narodzenie to magiczny czas, pełen miłości, rodości i rodzinnego ciepła.  W  ten cudowny czas tych wyjątkowych Świąt weszliśmy 21 grudnia, kiedy to cała społeczność szkolna spotkała się przy wigilijnym stole. Najpierw uczniowie spędzili czas ze swoimi wychowawcami, zajadając się świątecznymi przysmakami, wymieniając się prezentami, śpiewając kolędy. Następnie uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice i zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Wśród gości byli Wójt gminy Krokowa pan Adam Śliwicki, pani Barbara Kulwińska z referatu oświaty, ksiądz Tadeusz Zięba, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej z Krokowej pani Mirosława Wiśniewska, pani Anna Semmerling, pani Elżbieta Bradtke, pani Maria Konkel, pan Franciszek Głuchaczka oraz przedstawiciele Rady Szkoły i Rady Rodziców. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem przedstawienia, w którym zobaczyliśmy uniwersalną historię zwycięstwa dobra nad złem. Nad przygotowaniem jasełek czuwały panie Barbara Pawłowicz i Władysława Jarmulewska, o oprawę muzyczną zadbał pan Szymon Kamiński, a o scenografię pani Lucyna Kramp. Po przedstawieniu wysłuchaliśmy fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa i podzieliliśmy się opłatkiem. Następnie wszyscy udali się na zasłużony świąteczny odpoczynek.

JASEŁKA 2018