Aktualności

16 stycznia 2019 14:16 | Aktualności

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

   „Pomaganie jest dziecinnie proste” - pod takim hasłem 13 stycznia 2019 roku  w całym kraju odbył się 27 Finał WOŚP. Celem tegorocznej akcji jest zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Podobnie jak w latach ubiegłych orkiestra zagrała także w Gminie Krokowa, gdzie działały dwa sztaby – w Szkole Podstawowej w Krokowej i Wierzchucinie.  W obu miejscach ponownie zabrano rekordowe kwoty.

   Zgodnie z tradycją lat ubiegłych w tej największej orkiestrze na świecie zagrała także nasza szkoła. Nasi uczniowie z klas III – VI wzięli udział w sportowych zmaganiach, rywalizując z uczniami z Krokowej, Żarnowca  i Sławoszyna. Wszyscy świetnie się bawili podczas różnego rodzaju konkurencji biegowych. Wielkie brawa za zaangażowanie należą się Bartkowi Bielawa, Madzi Bojke, Nikoli Białk, Marcelinie Maciąga, Julce Okuń, Pawłowi Szymańskiemu, Dominikowi Bobkowskiemu,  Filipowi Czuro, Roksanie Wyszeckiej, Roksanie Wilżak, Oli Budnik, Olafowi Hinc i Szymonowi Angel.

Natomiast nauczyciele i pracownicy szkoły,  wspomagani przez silną reprezentację mam, prowadzili kawiarenkę. I my także pobiliśmy rekord – zebraliśmy 1988, 40zł, czyli 185 zł więcej niż w roku ubiegłym. Bardzo dziękujemy za pomoc pani Mirosławie Borchmann, Elwirze Krzynowek, Darii Białk, Barbarze Wilżak, Ilonie Galińskiej i Katarzynie Bojke!

   Za rok spotkamy się znowu grając dla WOŚP – w końcu orkiestra gra do końca świata i jeden dzień dłużej!

Przeczytano: 263 razy. Wydrukuj|Do góry

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy