03 marca 2019 22:05 | Aktualności

XXXVI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

„Niestety...

Obudziłem tylko złość i mściwość,

sprawiedliwie premiując

ludzką sprawiedliwość...”

M. Załucki

W dniu 1 marca w Krokowej odbyły się eliminacje gminne konkursu recytatorskiego. Przygotowano wspaniałą uroczystość, którą uroczyście zainagurował Wójt Gminy Krokowa Adam Śliwicki.

Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów. Z klas młodszych Oliwia Szczypior z klasy I oraz Bartłomiej Bielawa z klasy III, a w kategorii klas VII – VIII wystąpił Sebastian Ceynowa i Marek Szczypior. W tym roku uczniowie przygotowali utwory liryczne autorstwa Danuty Wawiłow, Katarzyny Szyngiera, Leopolda Staffa, Agnieszki Frączek, Jana Lechonia, Mariana Hemara, Mariana Załuckiego i księdza Jana Twardowskiego.

Poziom konkursu był bardzo wysoki i wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani. W rezultacie jury przyznało drugie miejsce Sebastianowi Ceynowa, a trzecie zajął Marek Szczypior.

Zgodnie z regulaminem Sebastian Ceynowa zakwalifikował się na konkurs powiatowy, który odbędzie się w Pucku 13 marca.

Nasi uczniowie swoją doskonałą recyatcją sprawili, że ten dzień stał się świętem polskiej poezji i prozy.

XXXVI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej