11 marca 2019 19:40 | Aktualności

„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

Uczniowie kl. III uczestniczyli w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów. Pasję do czytania trzeba zaszczepiać od najmłodszych lat, ponieważ pełni ona ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.
     Wszyscy czytelnicy otrzymali album ucznia „Czytaj codziennie”. Codzienne głośne czytanie w domu było dokumentowane podpisem rodzica, a w szkole nagrodzone naklejką „Słodziaka” umieszczaną w albumie.

Konkurs został przedłużony i zakończył się 1 marca.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce -  Maja Gerszewska - zebrała 152 naklejki

II miejsce – Magdalena Bojke – zebrała 147 naklejek

III miejsce – Paulina Krzynowek – zebrała 142 naklejki
     Pozostali uczniowie zebrali poniżej 100 naklejek.  W nagrodę dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki.  Serdecznie wszystkim gratuluję i zachęcam  do codziennego czytania.

Wychowawca Alicja Jarmulewska

„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”